I live in south louisiana. I am planning a move across the country to Washington State. I'd like to know what dank goes for up there. Here dank is very hard to come by and when you can find it it is $350/400 an oz. and that's for the euughh aight stuff. I had a good hookup in Lafayette for a while paying 300 but that's an hour+ drive (gas money is not conducive to my re-upping). For shwag (that hasn't been all that great in the last 6 months) I usually pay about $1/g. but then again i usually get a lb. One of my goals in the move is to cut my dank expenses in half, (or just invest in a 400w hps and some nutes and 'dro it up hehe) and i'd like to know if that's possible.
I can get an oz of some good shit up here for 250 bucks. 150 half oz, 75 quarter. Its always fresh from my dealer too.